Menu Close

Rozwijaj swoją firmę dzięki cyfrowej strategii marketingowej

Niezależnie od tego, czy ponownie wprowadzasz na rynek produkt, zakładasz firmę, czy opracowujesz strategię nowego planu marketingu cyfrowego na przyszły rok, zrozumienie podstaw marketingu cyfrowego jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

visit https://inspiracjedlascian.pl/

W przypadku marketerów w małych firmach, osób prowadzących jednoosobową działalność marketingową lub osób pracujących w dużych zespołach korporacyjnych, taktyka marketingu cyfrowego pomoże Twojej organizacji zostać znalezionym online przez odpowiednich ludzi, aby przyciągnąć, nawrócić, zamknąć i zachwycić się Twoimi produktami i usługami.

Czym dokładnie jest marketing cyfrowy?

Marketing cyfrowy to ogólny termin określający wszystkie działania marketingowe online. Firmy wykorzystują kanały cyfrowe, takie jak wyszukiwarka Google, media społecznościowe, poczta e-mail i strony internetowe, aby kontaktować się z obecnymi i potencjalnymi klientami.

Od samej strony internetowej po zasoby marki online — reklamę cyfrową, marketing e-mailowy, broszury online i nie tylko — istnieje ogromne spektrum taktyk i zasobów, które mieszczą się pod parasolem marketingu cyfrowego.

Oto krótki przegląd niektórych z najczęstszych zasobów i taktyk:

Majątek

Posty na blogu

Kanały mediów społecznościowych (Facebook, LinkedIn, Twitter, Instagram itp.)

Zdobyte relacje online (PR, media społecznościowe i recenzje)

Broszury i lookbooki online

Zasoby marki (logo, czcionki itp.) wspólne zasoby i taktyki:

eBooki i oficjalne dokumenty

Narzędzia interaktywne

Będąc początkującym marketerem, to oczywiście przerażające poleganie na nowej technologii, której nie znasz. Ale mówimy tutaj o czterech przekonujących powodach, dla których powinieneś wydać część swojego budżetu marketingowego na marketing cyfrowy.

1. Pomaga zainteresować tych, którzy są zainteresowani

Propaguje metody i rozwiązania, które pomagają dotrzeć do Twoich klientów na podstawie danych demograficznych konsumentów, zachowań, interakcji i kilku innych segmentacji. Korzystając z płatnych wyników wyszukiwania, możesz tworzyć reklamy skierowane do odbiorców, którzy są wystarczająco zamożni, aby kupić Twój produkt. Chociaż nie przewiduję 100% skuteczności w przypadku płatnego wyszukiwania lub PPC, wynik, jaki przyniesie, będzie lepszy niż tradycyjne metody, z których korzystałeś do tej pory. Jeśli to Cię interesuje, wybierz jedną z popularnych platform, takich jak reklamy na Facebooku, Google Ads i reklamy na Twitterze, aby zobaczyć rozwój swojej firmy.

2. Pomaga znaleźć, przetestować i ocenić

Pomaga wymyślić skuteczniejszą strategię marketingową dla Twojej marki. Nawet po przeprowadzeniu kampanii możesz mierzyć jej wydajność, np. uzyskany ruch i prowadzone rozmowy, korzystając z narzędzi analitycznych, takich jak Google Analytics i Facebook Insights. Od planowania po raportowanie wydajności, narzędzia pozwalają precyzyjnie mierzyć wyniki.

3. Twórz, zmieniaj, twórz, zmieniaj… i tak dalej

Czy możesz zmienić ogłoszenie w gazecie lub radiu, jeśli od razu zauważysz dwuznaczność lub uważasz, że jest ono na tyle słabe, że spełnia swoje zadanie? Absolutnie nie. Dzięki marketingowi cyfrowemu możesz to zrobić. Możesz edytować lub przepisać blog/artykuł lub recenzję napisaną w celu promowania kampanii nawet po jej opublikowaniu. Podobnie internetowe kampanie reklamowe na Facebooku i innych platformach reklamowych mogą być uruchamiane, zatrzymywane lub modyfikowane w dowolnym momencie. Korzyści są więc widoczne. Przetestuj swoją kampanię i eksperymentuj, aż uzyskasz najskuteczniejszą kampanię marketingową.

4. Jest interaktywny. Poproś o opinię i popraw

Kolejną korzyścią płynącą z posiadania cyfrowych metod marketingowych jest to, że możesz rozpocząć i moderować dwukierunkową komunikację z kupującymi. Marketing cyfrowy umożliwia dwukierunkową komunikację ze światem zewnętrznym i pomaga uzyskać wgląd w reakcje odbiorców na Twoją kampanię. Na przykład marketerzy mogą uczestniczyć w dyskusjach grupowych prowadzonych w grupach i społecznościach sieci społecznościowych oraz szczegółowo omawiać oferowane produkty i usługi.